В Україні планують збільшити рівень доступності фінансових послуг для населення

До Верховної Ради України подано  законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо залучення операторів поштового зв’язку до надання фінансових послуг». Якщо його приймуть, то рівень доступності фінансових послуг для громадян України підвищиться.

Як зазначається автори законопроєкту у пояснювальній записці до документа (реєстраційний №2788-1), його головною метою стане підвищення рівня доступності населення до фінансових послуг шляхом підвищення рівня безготівкових розрахунків на території України, надання населенню доступу до фінансових послуг в усіх куточках нашої держави.

Також документ передбачає появу у банків та операторів поштового зв’язку повноважень для здійснення фінансових операцій, що сприятиме розширенню клієнтської бази.

Цей законопроєкт передбачає внесення змін до закону України «Про банки та банківську діяльність» та закону «Про поштові перекази». Крім них планується внесення незначних змін ще до деяких правових норм.   

Ці зміни стосуються права банків залучати поштових операторів до надання банківських послуг, а також можливості видавати громадянам додаткових засобів безготівкового розрахунку.

При цьому пропонується не змінювати діюче регулювання, яке передбачає можливість залучення банками в якості агентів лише юридичних осіб.

Оператори поштового зв’язку, діючи як агенти банків, зможуть здійснювати ідентифікацію та верифікацію клієнтів на підставі Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Будь першим, хто прокоментує новину "В Україні планують збільшити рівень доступності фінансових послуг для населення"

Залишити коментар...

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*