Українські банки почнуть менше платити за депозитами своїм клієнтам

У НБУ прогнозують, що ставки за гривневими вкладами в Україні знизять до 10% річних, а за доларовими вкладами прибутковість впаде до 1%. Очікується, що одночасно повинні подешевшати кредити.

Зараз українці поклали на депозити 500 мільярдів гривень. Однак тримати гроші в банку скоро може стати не таким вигідним.

Банкіри вже чекають мітингів вкладників. “Це ми так жартуємо, що таке буде. Певний шок для населення, особливо для багатих верств населення, які значно заробляли на депозитах”, – сказав заступник голови НБУ Олег Чурий.

При інфляції нижче 5% українські банки будуть видавати дешевші кредити, а отже будуть давати менші відсотки за депозитами.

“Банкам необхідно залучати національну валюту для кредитування. Попит на іноземну валюту – він низький. Тому очікуємо, що до кінця року ставки за депозитами в іноземній валюті будуть нижче – в районі 1%, а ставки по гривні будуть в районі 10%”, – говорить Чурий.

Чим менше процентна ставка за депозитами, тим здоровіше економіка країни – вважає глава вітчизняного депозитарію, який до цього керував цінними паперами в Литві.

“10% – це безризикова можливість заробити, і я вважаю, що це все ще приваблива ставка. Я б вважав, що відтік депозитів не буде швидким”, – переконаний голова правління Національного депозитарію України Міндаугас Бакас.

Високих ставок вже не буде, вважають економісти. Принаймні НБУ до цього прагне.

“Депозит – це не спосіб заробітку, як звикли у нас. Я сподіваюся, що ставки опустяться нижче 10%. Для того, щоб отримати можливість банкам розпочати кредитування за ставкою хоча б 11-12% річних. Навіть 12% вже почне стимулювати до розвитку економіки”, – так вважає директор інвестиційної групи Олександр Куликов.

Ставки впадуть після затвердження нової програми з МВФ, підписання якої поки що під питанням. Проте, не дивлячись на можливе зменшення доходів по депозитам, вкладники отримають ті самі відсотки, які діяли на момент складання угоди.

Джерело – Народна Правда

Будь першим, хто прокоментує новину "Українські банки почнуть менше платити за депозитами своїм клієнтам"

Залишити коментар...

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*