Українські банки почали знижувати відсотки за кредитами: що зміниться?

Українські банки почали знижувати процентні ставки за діючими кредитними договорами.

Про це повідомила виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова. За її словами, це пов’язано з тим, що раніше в НБУ знизили облікову ставку. Нагадаємо, 31 січня 2020 року Нацбанк знизив облікову ставку з 13,5% до 11% річних.

Коробкова зазначає, що банки здешевлюють кредити в основному на прохання клієнтів.

“Щодо зниження ставок за вже виданими кредитами – дійсно існує позитивний тренд на зниження, і це залежить від відносин конкретного банку з конкретним позичальником. Ініціатива, що виходить в таких випадках від самого клієнта (зрозуміло, в розумних межах), часто задовольняється кредитним комітетом банку в максимально можливому обсязі”, – сказала Коробкова.

При цьому здешевлення кредитів може мати і зворотну сторону – банки в цьому випадку, також можуть знижувати відсотки за депозитними вкладами. Згідно із законом (ст. 1060 Цивільного кодексу), банк має право змінити розмір процентів, які виплачуються на вклади до вимоги, якщо інше не встановлено договором.

Але умови за строковими вкладами банк сам змінити не зможе.

“У разі зменшення банком розміру процентів на вклади на вимогу новий розмір процентів застосовується до діючими вкладами після закінчення одного місяця з моменту повідомлення вкладника, якщо інше не встановлено договором. Якщо ж вклад строковий – банк не може в односторонньому порядку зменшити розмір відсотків, встановлений договором”, – резюмувала Коробкова.

Джерело – UBR.ua

Будь першим, хто прокоментує новину "Українські банки почали знижувати відсотки за кредитами: що зміниться?"

Залишити коментар...

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*