Харківський суд виніс вирок 4 фанатикам «русского міра»

Засуджені брали участь у захопленні та підпалі будівлі Харківської обладміністрації навесні 2014 року.

Про це йдеться у вироку Київського районного суду Харкова від 21 грудня, передаєDepo.Харків.

За даними суду, обвинуваченими є четверо громадян України, один із яких безробітний, двоє – раніше судимі, четвертий – інженер-проектувальник ТОВ “Союзенергопроект”.

Суд встановив, що чоловіки, перебуваючи 7 квітня 2014 року на майдані Свободи у Харкові, де брали участь у проросійському мітингу, піддавшись на заклики, перейшли до масових заворушень – почали наносити удари палицями та кидати у двері і вікна Будівлі Рад каміння, дошки та інші предмети.

Учасники заворушень також кидали каміння, світлошумові гранати, вибухові пакети та стріляли із невстановленої травматичної зброї у бік співробітників правоохоронних органів, які охороняли будівлю.

Після цього учасники масових заворушень запалили перед входом до будівлі автомобільні покришки та, кинувши декілька пляшок із запальною сумішшю, підпалили чотири кабінети. Внаслідок задимлення постраждав працівник МВС.

Пізніше порушники увірвалися до будівлі та захопили її, розмістившись групами на усіх поверхах.

Харків, 2014 рік

Вранці 8 квітня підсудні були затримані безпосередньо на місці злочину.

Крім того, суд встановив, що на рахунку одного з обвинувачених ще й чотири крадіжки.

Суд визнав трьох чоловіків винними у скоєнні кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 294 КК України та присудив кожному п’ять років позбавлення волі. При цьому суд врахував у термін відбуття покарання строк попереднього ув’язнення та на підставі ст.75 КК України звільнив їх з іспитовим терміном у два та три роки.

Четвертого злочинця визнали винним за ч. 1 ст. 294, ч.2 ст. 186, ч.2 ст. 190 КК України. Враховуючи невідбуту за попереднім вироком частину покарання, йому призначили 6 років, 11 місяців та чотири дні позбавлення волі. Однак суд зарахував у термін покарання строк попереднього ув’язнення із розрахунку один за два дні та звільнив чоловіка з-під варти у залі суду.

Будь першим, хто прокоментує новину "Харківський суд виніс вирок 4 фанатикам «русского міра»"

Залишити коментар...

Your email address will not be published.


*