Інформаційна війна навколо нас

Більшість мешканців Україні, РФ і країн Євросоюзу не здатні відрізнити правдиве повідомлення від спотвореного, не можуть критично оцінювати інформацію з різних медіа.

Брак медіа-грамотності – необхідних знань, які дозволяють пересічним громадянам аналізувати й протистояти пропаганді і брехні, відчувається серед усіх категорій населення. Це тим більш небезпечно для України, проти якої веде гібридну війну уся потужна пропагандистська машина Російської Федерації.

Сьогодні, щоб стати жертвою дезінформації, Вам більше не потрібно жити при репресивному режимі. Фейк може проникнути в Ваш будинок і в смартфон, грати з вашим розумом і вносити плутанину в ваше уявлення про реальність. Для створення фейку вже не потрібні кровожерливі бійці невидимого фронту, а для його впровадження в масову свідомість – заплутані схеми. Фейкову новину може створити юнак, який нудьгує в барі, або терористи на полі бою. Захист від такої викривленої інформації треба будувати не поодинці, а в комплексі з усіма гілками влади та громадськості.

Та все ж Україна, що стала жертвою гібридної війни, перебуває у більшій небезпеці, оскільки інформаційна війна є складовою потужної гібридної антиукраїнської кампанії з боку РФ. За військовою доктриною країни-агресора, вона може використовувати різні форми і методи впливу на пересічних людей в межах своєї, або інших країн, у разі фіксації ймовірної загрози. Згадуючи, що для Кремля загроза начебто надходить від усього цивілізаційного, Україна в цьому плані підходить ідеально.

На сьогодні в активі українських активістів – злами переписок ватажків угруповань «ЛНР» і «ДНР» з їхніми російськими кураторами, видалення з сайтів Росії та «ЛДНР» брехливих повідомлень на адресу України і боротьба з фейками.

Власний імунітет до фейків та інформаційної брехні повинен мати і кожен українець, а медіа-грамотність за умов гібридної війни – ключовий метод протидії брехні, фейкам та чужій пропаганді.

Будь першим, хто прокоментує новину "Інформаційна війна навколо нас"

Залишити коментар...

Your email address will not be published.


*