Фермери з усієї України закликали Верховну Раду продовжити мораторій на продаж землі

Фермери з усієї України направили звернення до голови Верховної Ради України, керівників фракцій та аграрного комітету із закликом продовжити дію мораторію на продаж сільськогосподарських земель, щоб не допустити їх безконтрольного продажу.

Відеозвернення фермерів до парламенту оприлюднив голова комітету Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Слободяник.

Відповідні відкриті листи, адресовані керівництву парламенту, фракцій та аграрного комітету, у четвер підписали всі обласні асоціації фермерів.

Вони поставили вимогу визначитися з законом про мораторій та включити його до порядку денного Верховної Ради.

Фермери зазначили, що «вони не є противниками цивілізованих ринкових земельних відносин, але в умовах розбалансованої правоохоронної системи, в умовах несправедливих судів, корумпованого держгеокадастру та відсутності доступу до фінансів – ні про який цивілізованих ринок не може йти мова!»

Фермери попередили, що у разі відміни мораторію зараз, коли не створена законодавча база для функціонування прозорого ринку землі, великі агрохолдинги за безцінок скуплять українські землі.

«Саме аграрні холдинги лобіюють відкриття ринку землі. Акумулювавши значнікошти та маючи доступ до дешевих кредитів за кордоном, вони зможуть скупитивеличезну кількість землі і цим самим будуть впливати, як на політику так і напродовольчу безпеку країни», – йдеться у відеозверненні.

«Це буде дикий ринок землі», яких створить загрозу знищення саме невеликихвиробників – фермерів!», – йдеться у відеозверненні.

Представники фермерської спільноти закликали депутатів «не провокувати їх на спротив, не знищувати українського виробника та українське село!».

Фермери попередили, що у разі скасування мораторію, вони «сім’ями підуть на Київ».

Нагадаємо, що термін дії мораторію на продаж сільгоспземель закінчується 1 січня 2019 року.

У Верховній Раді України вже зареєстрований ряд законопроектів про продовження дії мораторію. До нового року у Верховній Раді залишився всього один пленарний тиждень. Чи буде питання продовження мораторію включене у порядок денний засідання парламенту поки що невідомо. 

Будь першим, хто прокоментує новину "Фермери з усієї України закликали Верховну Раду продовжити мораторій на продаж землі"

Залишити коментар...

Your email address will not be published.


*